W jaki sposób właściwie dobrać spinki do mankietów?

W jaki sposób właściwie dobrać spinki do mankietów?

8 września, 2022 Wyłączono przez Kapusta

Jak wiadomo, można stosunkowo poznać czy określona stylizacja jest kompletna, czy nie. Wystarczy bowiem zwrócić uwagę na drobne szczegóły. Doskonałym przykładem mogą być spinki do mankietów. Wspomniane dodatki przeznaczone są przede wszystkim na różnego rodzaju okazje. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przez zakupem omawianych produktów?

Jak dobrać kolor spinek?

Można zaobserwować, że zdecydowana większość panów stawia na spinki w kolorze srebrnym, miedzianym lub złotym. Godny uwagi jest fakt, że dodatki te muszą odpowiednio podkreślać range wydarzenia, na które wybiera się mężczyzna. Wybór modeli jest obecnie tak duży, że praktycznie każda, nawet najbardziej wymagająca osoba, nie powinna mieć większego problemu ze znalezieniem właściwego produktu dla siebie. Nie można jednak zapomnieć, aby spinki było dopasowane do najważniejszych elementów garderoby, kolorystyki stylizacji. Należy mieć świadomość, że złote spinki doskonale zdadzą egzamin w połączeniu z marynarką i garniturem w cieplejszej barwie. Z kolei srebrne produkty świetnie sprawdzą się z garniturem i koszulą w zimnych barwach. Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większa liczba panów kupuje okrągłe spinki, które są dodatkowo zdobione kamieniem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich panów zwracających ogromną uwagę na najdrobniejsze detale. Ponadto kamienie w takim przypadku będą otoczone niezwykle elegancką obwódką. Dzięki temu nie tylko będą przyciągały wzrok, ale również wyglądały luksusowo. Decydując się na spinki ze zdobieniami należy zadbać o to, aby osoba towarzysząca również posiadała element garderoby w takim samym kolorze. Może to być nie tylko sukienka, ale również torebka, bolerko czy torebka. Prostokątne spinki będą najlepszą możliwą opcją dla wszystkich panów ceniących klasykę.

Jak dobrać spinki do pozostałej części stylizacji?

Zdecydowana większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, że męska koszula bardzo ewoluowała na przestrzeni wieków. Oczywiście charakter koszuli systematycznie się zmieniał, cały czas był to jednak najważniejszy element męskiej mody. Godny uwagi jest fakt, że niezwykle zbliżona ewolucja dotyczyła mankietów. Warto wiedzieć, że od średniowiecza mankiety były wiązane sznurkami, a następnie kokardami. Z kolei w XIX wieku wykonywano już mankiety z grubszych tkanin. Należy zaznaczyć, że zarówno kokardy, jak i delikatne guziki przestały już spełniać swoją funkcję. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dopiero w trakcie rewolucji przemysłowej bardziej powszechne stały się spinki, które zostały wykonywane z miedzi oraz stali. Obecnie wybór spinek oraz mankietów jest znacznie większy, niż mogłoby się wydawać. Można zaobserwować, że młodzi mężczyźni eksperymentują z modą, używają różnych dodatków. Ponadto spinki dobierają w oparciu o zainteresowania, pasje. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że w ofertach renomowanych sklepów znajdują się spinki o kształcie piłki nożnej czy komiksowych bohaterów. Godny uwagi jest fakt, że eleganckie i minimalistyczne spinki mogą świetnie podkreślić indywidualny charakter danego mężczyzny.