Zwalczanie korników Xilix Gel – czym jest żel na korniki?

Zwalczanie korników Xilix Gel – czym jest żel na korniki?

10 lipca, 2021 Wyłączono przez Kapusta

Drewno jest obecne w życiu ludzi od samego początku. Pierwsze budynki stawiane były wyłącznie z tego materiału. Szkodliwe owady zawsze stanowiły zagrożenie dla konstrukcji drewnianych. Dziś człowiek nie jest bezbronny wobec tego problemu. Korniki można eliminować przy pomocy różnych metod. Jedną z najlepszych propozycji jest użycie żelu owadobójczego XILIX Gel. Potrafi on bardzo głęboko wniknąć w strukturę drewna i wytępić szkodniki ukrywające się w wewnętrznych warstwach drewna. Do najpopularniejszych i groźnych owadów zalicza się głównie Spuszczela Pospolitego, Kołatka Domowego. Mniej znane, ale również groźne to Kornik Drukarz, Parkietowiec i Miazgowiec.

Korniki zwalczanie metodą XILIX GEL.

XILIX Gel to środek, który nie wymaga wcierania w powierzchnię drewnianą. Wystarczy spryskać ją preparatem. Środek samoczynnie przenika w głąb drewna i niszczy owady. Na zewnętrzną warstwę drewna można również nakładać preparat pędzelkiem. Wskazane jest, aby zabieg ten wykonywały przeszkolone ekipy specjalistów. Indywidualne działania mogą zakończyć się niepowodzeniem.

Dużą zaletą preparatu XILIX Gel jest możliwość wykorzystania go do elementów wykonanych z różnych rodzajów drewna. Nie ma znaczenia, czy są to drzewa liściaste, iglaste, świerk, topola, brzoza czy olcha. Preparat wnika w każdą strukturę drewnianą, za wyjątkiem płyt gipsowych i wiórowych. Nie należy stosować go w zbyt niskich temperaturach. Optymalnie, jeśli temp. wynosi min. plus 10 stopni Celsjusza. Nie ma też znaczenia wilgotność drewna. Można aplikować żel na drewno suche i mokre. W żadnym wypadku nie można nakładać środka na drzewo przemrożone. W takiej sytuacji skuteczność działania żelu jest bardzo ograniczona.