Tanie cięcie laserem sklejki na wymiar

Tanie cięcie laserem sklejki na wymiar

2 listopada, 2021 Wyłączono przez Kapusta

Tanie cięcie laserem sklejki na wymiar

Sklejka jest materiałem drewnianym znanym od dość dawna, ale ze względu na jej warstwowe naprzemiennie krzyżujące się ułożenie stosunkowo trudnym do obróbki. Tymczasem przydatność tego materiału zależy właśnie od możliwości obrobienia go do przydatnych kształtów i tutaj przydaje się nowoczesne cięcie sklejki laserem.

Rodzaje sklejki

Najpopularniejszym drzewem stosowanym na drewno do wyrobu sklejki jest brzoza, ale cenione na rynku są przede wszystkim sklejki wykonywane w całości z jednego gatunku i przy użyciu wodoodpornych klejów. Sklejek najwięcej używanych jest w przemyśle meblarskim oraz w szkutnictwie, ale świetnie sprawdzają się również przy wytwarzaniu instrumentów muzycznych, a także w modelarstwie. Ze względu na krzyżujące się ułożenie włókien w sklejce jest ona przy tym trudna do obróbki i najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanych kształtów jest cięcie sklejki laserem.

Cięcie sklejki za pomocą lasera

Cięcie sklejki laserem jest o tyle świetnym rozwiązaniem, że jest metodą niesłychanie precyzyjną, niepozostawiającą niedoróbek, a jednocześnie tanią. Cięcie może być wykonane z niemalże każdego projektu na sklejce, która się zmieści w maszynie, a duża moc lasera sprawia, że całość procesu odbywa się szybko i z dużą precyzyjnie.

Projekty odwzorowywane są na sklejce idealnie z założeniem i wykonywane szybko, tanio, bez przykrych niespodzianek. Maszyna umożliwia obróbkę laserem sklejki o grubości od trzech milimetrów do nawet milimetrów dwunastu.